Ciężka sprawa – remont mieszkania

Zdecydowana większość z nas chyba chociaż raz w życiu miała do czynienia z wielkim remontem czy przebudową domu lub mieszkania. Niestety dla dosyć sporej części osób jest to, a właściwie była to, zdecydowanie traumatyczna sytuacja. Najpierw należy bowiem znaleźć odpowiedniej jakości ekipę świadczącą usługi remontowe, a to wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe.

Stara prawda mówi niestety o tym, że firma budowlana, która ma wolne terminy, nie jest najlepsza, a ta, która ma ogromne obłożenie i długie terminy, jest w swoim fachu najlepsza. Problem niestety polega na tym, że bardzo często remont mieszkania nie może czekać, bo wynika albo z konieczności przeprowadzenia się, albo z jakiejś doraźnej katastrofy domowej.

Co zatem zrobić, jeżeli potrzebujemy fachowca na już, a nie możemy znaleźć nikogo na rynku? Dobrze jest rozpuścić wici wśród znajomych. Może jakaś rzetelna firma budowlana wykonywała u nich jakiś remont? Niekoniecznie musiał być to całościowy remont mieszkania, może jakaś doraźna praca, ale dobrze wykonana. Jeśli nikt z nich nie będzie nam wstanie kogoś polecić, to pozostanie nam postawić na jakąś młodą stażem, ale przekonywującą firmę budowlaną, którą znajdziemy z łatwością w sieci, wystukując na klawiaturze np. firma budowlana Kraków lub inne tego typu zapytanie.

Często zdarza się bowiem, że nowe na rynku firmy nie mają zleceń, ponieważ nie zdobyły jeszcze klientów i czasem naprawdę warto dać takiej firmie szansę, ponieważ może okazać się, że proponowane i wykonywane przez nią usługi remontowe mogą być naprawdę na wysokim poziomie, a przy tym z racji krótkiego stażu oferowane przez nią ceny za poszczególne usługi remontowe mogą być naprawdę atrakcyjne na tle rozpasanej już na rynku konkurencji.

Oczywiście w każdym przypadku zacząć należy od spotkania się z przedstawicielem i opracowania rzetelnej umowy. Bez tego tak naprawdę nie ma sensu zaczynać współpracy. Dobrze jest, żeby w umowie znalazły się także zapisy o karze umownej za niesolidną pracę.