Domek letniskowy na działce

ogród wiejskiAltanki oraz domki letniskowe to bardzo atrakcyjne nieruchomości, które tanim kosztem możemy wybudować u siebie na działce. W miastach niemalże wyłącznie powierzchnią taką są ogródki działkowe, o które nierzadko toczy się bitwa między deweloperami, chętnymi wykupić taki teren a samymi mieszkańcami. Jednak jeśli jesteśmy już dumnymi posiadaczami kawałka ziemi, na którym możemy postawić takie małe schronienie przydatne zwłaszcza w okresie letnim, nic tylko korzystać!

Domki letniskowe zazwyczaj są to dość wymyślne konstrukcje, które wzniesione zostały przez swoich właścicieli – za pomocą wszelkich dostępnych materiałów. I zazwyczaj właściciele tych domków niewiele mieli wspólnego z budowlanką. Jednak taka działkowa altanka jest bezcenna, gdyż umożliwia miłe spędzenie letnich wieczorów, nocy czy chociażby pełni funkcję schowka na różnego typu przedmioty.

Po zimowych miesiącach, gdy wyruszamy na nasze działki by odpocząć w pierwszych ciepłych promieniach słońca, może okazać się, że domek nie jest już w tak dobrym stanie. Zazwyczaj problemem jest wilgoć. Nierzadko potrzebne będzie osuszanie budynków [ekodocieplenia.com] czy generalny remont, by domek po prostu przetrwał kolejne lata. Ważna jest również kwestia bezpieczeństwa jeśli trzymamy w nim jakieś cenne dla nas rzeczy.

Warto zastanowić się nad postawieniem domu z drewna – z bali. Nie są one bardzo drogie (zwłaszcza, te niewielkie). Możemy w nich założyć również okna drewniane [okna.fronton.pl] – w takim domu możemy spędzać również letnie noce. Jeśli czujemy się zamknięci w bloku, w ciepłą letnią noc idealnym pomysłem będzie wybranie się na nocleg na działkę, nic tak nie pozwala wypocząć i odciąć się od zgiełku miasta.

Zadbany ogródek oraz niewielki dom letniskowy da nam dużo satysfakcji – zwłaszcza jeśli mamy dzieci lub wnuki! Dajmy im szansę na zabawę na świeżym powietrzu i to niekoniecznie na betonowym chodniku…

Przeczytaj również: Mieszkanie w stanie idealnym

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *