Góry – wytchnienie dla mieszczuchów

Spływ DunajcemModa na agroturystykę trwa nieprzerwanie od wielu lat. Ciągle pociąga nas odpoczynek wśród przyrody, dostępność świeżych, wiejskich produktów i plonów natury: świeże powietrze i kontakt z tym co wydaje się nadal dziewicze – zwłaszcza osobom, które mieszkają w mieście. Najczęściej decydujemy się na wyjazd w góry, gdzie można poczuć świeże południowe powietrze i potęgę Tatr.

Polskie góry przyciągają zarówno tych, którzy szukają całkowitego odcięcia jak i osoby, które lubią dostęp do zaplecza rozrywkowego w malowniczych górskich miejscowościach. Jednym z takich miejsc jest Szczawnica, która zapewnia zarówno dostęp do regionalnej rozrywki jak również bliskość miejsc, które zachwycają pięknem nienaruszonej przyrody – Park Narodowy, szczyty Trzech Koron, Palenica, Sokolica, słowackie Pieniny – do tych wszystkich atrakcji dotrzemy nie oddalając się zbytnio od centrum miasteczka.

Warto również dodać, że niemal każdy hotel Szczawnica [hotelsmile.pl] oferuje turystom nie tylko wygodny i komfortowy wypoczynek, ale również szereg atrakcji: regionalną kuchnię, góralskie kuligi, przejażdżki dorożką czy ogniska.

Jeśli zaś szukamy wytchnienia i potrzebujemy zaszyć się w górach możemy ze Szczawnicy dotrzeć do schronisk oferujących noclegi. A kto raz spróbował nocowania w górach doskonale wie jak wspaniałe jest to przeżycie. Trzeba również docenić pracę samych mieszkańców, którzy żyją na stokach gór czy właśnie w górskich schroniskach – codzienna praca na wysokości [rockmaster.com.pl] nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o czynności związane z utrzymaniem samego budynku.

Szczawnica w odróżnieniu od Zakopanego jest znacznie bardziej kameralnym i spokojnym miejscem. Nie będziemy tu przeciskać się przez tłum spacerowiczów na głównej ulicy – raczej nie spotkamy tez tłoku na szlakach. Dlatego świetnie czują się tu zarówno pary z dziećmi, ludzie młodzi jak i osoby starsze, które mogą korzystać z dobrodziejstw naturalnych wód mineralnych, które mają właściwości lecznicze.

Przekonaj się sam, że Szczawnica to Idealne miejsce do wypoczynku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *