Marketing szeptany – drogą do sukcesu Twojej firmy!

Ogromna konkurencja, z jaką muszą zmierzać się firmy doprowadza do tego, że wprowadzane zostają coraz to nowsze metody marketingu. Jedną z nich jest właśnie marketing szeptany.

O marketingu szeptanym mówi się wówczas, kiedy działania firmy zmierzają do tego, by ich klienci dowiedzieli się o oferowanym produkcie czy usłudze w sposób inny aniżeli poprzez zwykłą reklamę w prasie, telewizji, radiu czy Internecie. Przedsiębiorstwa dokonują więc takich czynności, które dają ludziom powody do rozmawiania o danej marce czy usłudze. W ten sposób społeczeństwo lepiej reaguje na proponowane przez nie usługi, ponieważ informacje na ich temat docierają do nich w kontakcie bezpośrednim, np. od znajomego. Ludzie dużo chętniej wierzą osobom bliskim aniżeli reklamom w telewizji.

Załóżmy więc, że posiadamy firmę przewozową. Oferujemy wynajem autobusów do tego, by zawozić ludzi w różne miejsca zarówno w kraju, jak i za granicą. Umieszczamy wiele ogłoszeń typu „autobusy wynajem naprawdę tanio” w prasie i telewizji, a do radia formujemy nawet jakieś ciekawe hasła reklamowe typu „autokary wynajem bezproblemowo zleć wyjazd naszej firmie, a dotrzesz do celu cały i zdrowy!”. Niestety, okazuje się, że na takie hasła nie ma odzewu, ponieważ na ludziach tego typu reklamy nie robią już wrażenia. W takiej sytuacji najlepiej jest sprawić, by wynajem autobusów został rozpropagowany przez „zwykłych” ludzi. W tym celu można zlecić pracownikom opowiadanie swoim znajomym o tym, jak wspaniały przewóz osób oferuje ich firma. Można również powierzyć to zadanie osobom, które w zamian na możliwość skorzystania z naszych usług za darmo bądź z rabatem będą o nich opowiadali rodzinie i przyjaciołom. W ten sposób zwykła firma oferująca przewóz osób zyska miano bardzo solidnej i godnej zaufania, gdyż wiele osób będzie tę tezę potwierdzało, a przecież znajomi nie mogą się mylić.

REKLAMA: auta do ślubu Kraków – www.autodoslubu.info

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *