Naturalne nawożenie roślin

Co rok na naszej działce, uprawialiśmy warzywa i owoce dla swoich potrzeb. Ciągle do tego były używane nawozy sztuczne i efekty z roku na rok, były coraz bardziej mizerne. Szukałam informacji jakich nawozów używać, żeby nasze rośliny lepiej rosły i dawały większy plon. Znalazłam ciekawy artykuł, mówiący, że sztuczne nawożenie roślin, nie oddaje wszystkich składników pokarmowych jakie potrzebuje roślina, a wręcz skutek jest odwrotny poprzez wypłukiwanie innych składników z ziemi roślina, nie ma tego czego potrzebuje.

Co więc zrobić? Otóż należy dostarczyć ziemi składników naturalnych takich jak nawóz z pokrzywy i kurzy obornik. Na wiosnę kupiliśmy granulowany nawóz kurzy, a od początku wiosny wraz z pojawieniem się młodej pokrzywy robiłam naturalny nawóz. Co roku u sąsiada rosło dużo pokrzywy na nieużytkach. Niestety w tym roku nie miałam skąd wziąć pokrzywy więc kupiłam nawozy plagron z uwagi na ciekawy skład. Rośliny zaczęły pięknie rosnąć i dobrze się rozwijać. Byłam zachwycona. Nie musiałam chodzić po łąkach i szukać pokrzyw. Od jakiegoś czasu moje rośliny obserwuje mój sąsiad i dziwi się, że tak pięknie rosną. Myślał, że to przez nawożenie roślin nawozem sztucznym o innym składzie.

Wyprowadziłam go z błędu informując go, że zakupiłam w tym roku nawozy plagron o bardziej rozszerzonym działaniu, mało tego nawóz jest w płynie, łatwy w użyciu i bardzo wydajny, ponieważ wystarczy 4 ml. na 1 litr wody, a pokrzywa 10 ml wyciągu z pokrzywy na 1 litr. W tym roku nie zapomnę o pokrzywie, choćby dlatego, że taki nawóz będę miała za darmo.