Powrót do przeszłości

powrót do przeszłościJak wykorzystać najlepiej czas wakacji? Najważniejsze, by nie zmarnować go na bezmyślnym siedzeniu przed ekranem telewizora bądź komputera. Zadbajmy, by nasze dzieci spędziły te dwa najcieplejsze miesiące w roku w sposób atrakcyjny. I to wcale nie znaczy, że należy inwestować w wakacje duże pieniądze – wręcz przeciwnie. Zarówno mniejsze dzieci, jak i młodzież a nawet i dorośli mogą z powodzeniem spędzać razem czas wybornie się przy tym bawiąc. Choć wyjazdy i obozy harcerskie nie są już tak popularne, nadal młodych podróżników ciągnie do przygody.

Nie ma przecież nic bardziej emocjonującego jak obóz w lesie, spanie w dużych, wojskowych namiotach, sprawowanie wart i raportów, gdy huczą sowy i szumi ciemny las. To przecież najlepsza przygoda jaką możemy zafundować swojemu dziecku – szczególnie chłopcu. Takie obozy, na których pojawiają się gry sprawnościowe, majsterkowanie, budowanie szałasów i innych konstrukcji to po prostu znakomita przygoda. I to cały czas w otoczeniu natury. Coraz bardziej popularne stają się wyjazdy na rozmaite obozy – również dla dorosłych. Są tez takie, na które mogą zapisać się całe pokolenia.

Jednym z bardziej popularnych jest obóz Słowian. Zjeżdżają się na niego wielbiciele naszej, słowiańskiej przeszłości, archeolodzy lub po prostu ci, którym bliski jest klimat odległej przeszłości. Na takim obozie wszystko wykonywane jest własnoręcznie – począwszy od ubrań, garnków i talerzy po szałasy i chaty. Wykorzystuje się w tym celu wiedzę o metodach wykorzystywanych ówcześnie. Dawne techniki budownictwa, deskowania, fundamentowanie [titan.com.pl], plecenia tkanin i inne. Kobiety zajmują się gotowaniem, przygotowywaniem ubrań i opieką nad dziećmi – mężczyźni, oczywiście polują. Obóz taki trwa kilka tygodni. Podczas jego trwania zgromadzeni nie tylko wykonują codzienną pracę (ciekawe jak wielu z nich tęskni za udogodnieniami cywilizacji, jak wyciskarka do soku np. , ale również bawią się – to może przede wszystkim. Właśnie te codzienne zajęcia są już zabawą – nie wspominając o wieczornych tańcach przy ognisku i grze na tradycyjnych instrumentach. To dopiero przygoda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *