Samochodem po Krakowie

Krakowskie drogiMieszkańcy dużych metropolii nie mają łatwej sytuacji jeśli chodzi o codzienne przemieszczanie się po mieście – zwłaszcza w godzinach szczytu. I o ile użytkownicy komunikacji miejskiej mogą być w pracy punktualnie, kierowcy aut osobowych stoją często w długich korkach przez które nie łatwo się przebić. I nie ma reguły czy ich mieszkania w Krakowie [fronton.pl] mieszczą się w samym centrum czy na obrzeżach miasta. Korki potrafią dać się we znaki. Dlatego bardzo wiele osób decyduje się na to, by przesiąść się do komunikacji miejskiej.

Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Rodzina dojeżdżająca spod miasta do pracy i szkół swoich dzieci, zdecydowanie wybierze samochód. W końcu wielu użytkowników aut nie wyobraża sobie tego, że po latach doświadczenia za kółkiem mogliby przesiąść się do publicznej komunikacji. Niestety w Krakowie bardzo wiele do życzenia pozostawiają drogi. Stan nawierzchni jest naprawdę nienajlepszy.  Zwłaszcza wyjazd z miasta w stronę Warszawy – tam jezdnia przypomina szatkownicę a remont jest odwlekany, ze względu na olbrzymie utrudnienia w ruchu, które z pewnością by się z nim wiązały. Często na tym odcinku drogi pojawia się pomoc drogowa Kraków [autolaweta.krakow.pl] – szczególnie w okresach zimowych.

Komunikacja miejska w Krakowie jest jedną z najlepiej przemyślanych i jednocześnie posiadającą najnowocześniejszy tabor. Dodatkowo w sezonie kursuje tu tramwaj wody, którym podróżować można nie tylko w celach turystycznych. Tramwajami i autobusami można dojechać w każdą część miasta – w przyszłości planowane jest również metro.

Każdy kierowca, który porusza się po Krakowie samochodem wie, że nie jest to proste. Dodatkowym utrudnieniem jest brak parkingów, co doskwiera wszystkim – zarówno mieszkańcom jak i osobom, które muszą parkować w okolicy centrum.

Zobacz również: Pożegnanie z rdzą!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *