Symbolika biżuterii

ZaręczynyBiżuteria ma wielkie znaczenie nie tylko estetyczne, ale również symboliczne. To zwłaszcza kobiety przykładają wielką wagę do swojej biżuterii. Mamy bowiem ulubione pierścionki czy zawieszki, których nie ściągamy niemalże nigdy. To nie tylko przyzwyczajenie, ale nadawanie tym rzeczom wartości i znaczenia symbolicznego. I nawet jeśli nie jest to uświadomione, czasem naszą ulubioną biżuterię traktujemy jak talizman. Niektórzy traktują to bardzo poważnie i otaczają się na przykład kamieniami szlachetnymi o określonych właściwościach, które wpływać mają nie tyle na ich zdrowie co aurę, siłę i pomyślność. Każdy z nich może mieć bowiem inne oddziaływanie na nasze ciało.

Najczęściej oczywiście nie rozstajemy się ze specjalnym rodzajem biżuterii – chodzi mianowicie o pierścionek zaręczynowy [mmgold.pl] oraz obrączkę.  A bardzo często biżuteria ta jest cenna nie tylko pod względem samej ceny, ale również historii. Wielu z nas dostało przecież obrączki od swoich dziadków, babć czy rodziców. Często wiec przerabiamy je na biżuterię, która ma służyć nam. Obrączki złote [lodzinscy.com] są przecież sporym wydatkiem – zwłaszcza jeśli chcemy by nie były to całkiem tradycyjne pierścionki.

Obecnie salony jubilerskie oferują nam bardzo szeroki i różnorodny wybór biżuterii – zdobienia, mieszane materiały, dodatki czy grawerowanie. To ma jednak swoją cenę. Z drugiej strony jednak nie chcemy oszczędzać na obrączkach. W końcu będą towarzyszyć nam na co dzień. Możemy również z powodzeniem zaprojektować swój indywidualny projekt obrączki lub poprosić o to jubilera. To ma swoja cenę, ale jeśli obrączka będzie dla nas ważnym symbolem nie rezygnujmy z tych planów.

Dawniej biżuteria była całkowicie unikatowa – robiona ręcznie. Dziś większość z wyrobów jubilerskich tworzona jest niemal „taśmowo” – możemy jednak znaleźć całkiem unikatowe i oryginalne elementy.

Polecamy również: Szlachetna biżuteria…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *