Uzdrowisko Szczawnica zaprasza cały rok!

Widok na Szczawnicę        W południowej Polsce malowniczo położona jest Szczawnica. Jest to niezwykle magiczne uzdrowisko górskie, które usytuowane jest w kotlinie nad potokiem Grajcarek, rozdzielający Beskid Sądecki i Pieniny. Podgórski mikroklimat jaki tam panuje jest umiarkowanie bodźcowy. W znacznym stopniu moderowany przez zwarte obszary leśne gdzie dominuje drzewostan iglasty oraz porastające zbocza górskie. Trzon uzdrowiska w Szczawnicy tworzą naturalne wody mineralne, dostępnych jest 12 źródeł wód mineralnych. Głownie występują tu szczawy wodorowęglanowe, sodowe oraz jodkowe, a także czynnik klimatyczny. W Szczawnicy leczone są głównie choroby: układu ruchu, układu oddechowego, pokarmowego a także otyłość

Historia uzdrowiska w Szczawnicy sięga 1810 roku, kiedy to zauważona lecznicze właściwości tamtejszych wód. Dziś Szczawnica umiejętnie wykorzystuje przeprowadzone badania oraz najnowsze technologie do rozwoju uzdrowisk. Ustawicznie rozkręcana jest funkcja zarówno uzdrowiskowa oraz turystyczna, która dąży do utrzymania swojej świetności.

Skuteczną odbudowę zdrowia zapewniają zarówno doświadczony personel oraz nowocześnie wyposażone obiekty lecznicze. Aktywnych turystów przyciągają tamtejsze atrakcje krajobrazowe, których wystarczy na każdy dzień roku. Zima, jak i latem można aktywnie spędzić czas korzystając jednocześnie z profesjonalnej bazy zabiegowej. Miasto oraz ośrodki wypoczynkowe przez cały rok, nieustannie organizują imprezy kulturalne takie jak koncerty, festyny czy kiermasze i wystawy.

Ze względu na szczególny kult Szczawnicy przez cały rok turyści zjeżdżają tu wręcz pielgrzymkami. Niezależnie od pory roku czy pogody. Dlatego warto odpowiednio wcześnie pomyśleć o miejscu noclegowym. Szczawnica Noclegi w Hotelu Smile charakteryzują się szerokim wachlarzem możliwości. Wręcz „do wyboru, do koloru”. Każdy zapewne znajdzie miejsce noclegowe spełniający jego wymagania.

Ten, kto jeszcze nie zawitał do Szczawnicy, powinien tu koniecznie przyjechać. Atmosfera, która tu panuje, to atmosfera przede wszystkim zdrowia.

Fot. hotelsmile.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *