Weekendowi turyści

szczawnica muzeumOstatnie podrygi lata już niemal za nami a dzieci zdążyły już zapomnieć o wakacjach. Nadejście jesieni zwykle oznacza kres sezonu turystycznego. Jednak jak się ostatnio okazuje – nie koniecznie! Statystyki i obserwacje pracowników branży hotelarskiej pokazują, że coraz częściej decydujemy się na wyjazdy również po głównym sezonie  – są to jedna k wyjazdy wyłącznie weekendowe. A co za tym idzie swoja ofertę zaczynają zmieniać sami hotelarze, którzy dopasowują ja do oczekiwań swoich klientów.

Doskonałym tego przykładem jest hotel Szczawnica [hotelsmile.pl], które swoim klientom oferują nie tylko ładny pokój i wygodne łóżko. Pracownicy i właściciele hoteli  współpracują z rozmaitymi firmami, które zajmują się wszystkim, co ma związek z turystyką, dostarczaniem rozrywki i sportem. Tak więc noclegi  dla swoich klientów udostępnia karnety zniżkowe do miejsc takich jak muzea czy  gabinety odnowy biologicznej. Szczawnickie hotele i pensjonaty posiadają również własną ofertę rozrywek. Każdy mieszczuch ucieszy się na przykład z ogniska czy takich atrakcji jak kulig w górach. Jesienne, jeszcze łagodne pod względem temperatury miesiące, warto wykorzystać na aktywny, weekendowy wypoczynek. Jeśli nie w Polsce, przepiękne widoki spotkają nas jeśli wybierzemy wycieczki do Gruzji [gruzja-wycieczki.pl]

Dużym powodzeniem właśnie w tym wymiarze cieszy się turystyka regionalna. Małe miejscowości, które do tej pory pozornie nie miały wiele do zaoferowania pod względem turystycznym, zaczynają się rozwijać i rozbudowywać infrastrukturę turystyczną – choćby miała być ona niewielka i skromna. Czasem okazuje się, że takie miejsca są chętnie odwiedzane i wręcz poszukiwane przez turystów. Szczególnie takich, którzy poszukują właśnie ciszy, spokoju i możliwości obcowania z naturą. Co więcej  – jest pewna grupa turystów, która wręcz dąży do tego by spędzać urlop w spartańskich warunkach!

Jednak to bardzo wąska klientela, która nie da nam stałego dochodu. Dziś liczy się więc elastyczność i bogato rozbudowana oferta! Być może już czas Wyruszyć w podróż!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *