Wybieramy fotografa ślubnego

Fotograf ślubny to wyjątkowa osoba, w rękach której pozostaje uwiecznienie Waszych chwil szczęścia, wzruszeń i olbrzymiej miłości. Za kilka lat, bowiem, fotografie będą w stanie przypomnieć Wam dlaczego jesteście mężem i żoną i być może na nowo odświeżyć Wasze uczucie. Dlatego wybór fotografa ślubnego nie może być pozostawiony przypadkowi. Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego?

Po pierwsze sprawdźmy opinie o fotografie. Niezależnie od tego, czy wybrany fotograf ślubny został nam polecony przez rodzinę/ znajomych czy wybraliśmy go spośród tysiąca ogłoszeń. Wejdźmy na fora, przeszukajmy zasoby Google, poczytajmy opinie.

Po drugie portfolio. To swoiste świadectwo pracy fotografa, które najwięcej powie Wam o nim samym, jego kreatywności, technice i jakości zdjęć. A fotografia ślubna to wymagająca dziedzina, tak jak i sesja plenerowa, która zazwyczaj wchodzi w jej skład.

Po trzecie pytaj, pytaj, pytaj… Dokładnie. Ślub jest dla Was wielkim wydarzeniem, więc wszelkie wątpliwości powinny zostać rozwiane. Począwszy od tego czy fotograf ma upoważnienie kurii do robienia zdjęć na terenie parafii Waszego region (w przypadku ślubów kościelnych), poprzez dokładne ustalenie zakresu pracy, ceny, czasu oczekiwania na zdjęcia i/lub reportaż i formę ich odbioru.

Po czwarte umowa. Jeżeli wszystko Wam odpowiada, wszystkie warunki zostały szczegółowo omówione spiszcie umowę i dokładnie ją przeczytajcie. Wszystko jest w porządku i zgodnie z ustaleniami? Zadanie pt. fotografia ślubna możecie odznaczyć jako wykonane i zająć się kolejnymi sprawami.

Powodzenia! Jeśli dalej nie udało Wam się znaleźć odpowiedniego fotografa, to polecam INTO THE WED. Sprawdzeni i godni uwagi.